I serien «hvordan ikke skaffe presseomtale til spillet ditt» linker vi i dag til denne pressemeldingen fra Spillkritikerlauget.
I kjølvannet av denne prosessen har de utvalgte mediene mottatt et skjema som skal fylles ut, der Electronic Arts ønsker utdypende informasjon om personen som skal anmelde Battlefield 3. I skjemaet vil Electronic Arts blant annet ha telefonnummer og kontaktinfo til anmelderen. I tillegg ønsker de å vite om anmelderen er en fan av Battlefield-serien, fan av den konkurrerende spillserien Call of Duty, og anmelderens karakter på tidligere Battlefield–spill. De ønsker også å vite hvorvidt anmelderen gleder seg til Battlefield 3.
Vi minner den nå behørig avskrekkede spillskaper om at Spillskaperlaget står klar til å hjelpe deg med gode råd, utforming av pressemeldinger og konsulentuttalelser som nesten helt sikkert ikke pådrar deg kritikervreden.
Si hva du syns!