Jærtegn

Når Hites’ Trail of Cthulhu ikke har en «Men hva er nu egentlig rollespill for noget?»-seksjon, men går rett på godsakene, er det ikke fordi man vil virke avansert og elitistisk ellernoe. Denne tekstbiten, gjerne med et litt pinlig spilleksempel stiftet på, har vært obligatorisk i tiår, og gjerne et ekko av den jevne spiller eller arrangørs famlende forsøk på å skrape sammen en slags fellesforståelse om hva et rollespill er, før man kan begynne å snakke om alt det gøye. Ur-D&D’s løsning, hvor mesteparten av spillerseksjonen er en enkel «velg ditt eget eventyr»-novelle, er fremdeles ikke overgått.

Trail har derimot oppdaget en annen fremgangsmåte: Den parasittiske. Med andre ord: Instruer din leser til å gå og finne en annen rollespillbok, finne det relevante avsnittet, og lese det.

Et tegn på et historisk metningspunkt? En litterær syklus fullført? Et vindkast med en duft av Zen.

Si hva du syns!

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Stemmen fra ådalen - en blog om rollespil og historie

En blog om rollespil af Morten Greis. Fra Tryggevælde ådal en dyb klang. Elverpigernes dans. Røre i det hvide slør. Disen hyller landskabet. De gamle stammer krogede trolde.

christines rant

This is my speaker’s corner where I can rant about popular culture, geeky and general stuff that amaze or irritate me. Many things do. Irritate me, that is.

Realm of Melpomene

"I reject your reality and substitute my own!"

nordiclarp.org/

Online magazine about Nordic style larp

anyway.

"I reject your reality and substitute my own!"

Nordic Larper

Thoughts on scandinavian style live action roleplaying

Nørwegian Style

Norwegian roleplaying games in English